Pamati

Grunts sastāvs ne vienmēr būs viendabīgs visā apbūves teritorijā, īpaši, ja tiek būvēts lielāks objekts. Tas nozīmē, ka viena angara daļa var atrasties uz stabilas grunts, kamēr cita – uz vājas, tadēļ pirms ēkas būvniecības nepieciešams izpētīt grunts sastāvu un tās īpatnības (tas nemaksā dārgi).

Angara pamatiem jābūt stipriem, sala izturīgiem, jāspēj pretoties gruntsūdeņu ietekmei. Nepareizi būvēti vai  neatbilstoši pamati var plaisāt, iegrimt, izgāzties vai izšķiebties un tā bojāt angāra konstrukciju un apdari.

Pamatu dziļumu ietekmē šādi faktori:

  1. Grunts sasaluma robežas, orientējoši 1m; pamatus rok 10cm - 20cm dziļākus;
  2. Gruntsūdeņu līmeņa;
  3. Grunts sastāva;

Lentveida pamati un betona pēdas

Viena no galvenajam lentveidu pamatu priekšrocībām ir to izturība ka arī nestspēja. Lentveida pamati ir veidoti pa perimetru, tie ir vienāda biezuma un augstuma visa perimetra garumā, lentveida pamatus izvieto zem visām nesošajām sienām.

Betona pēdu galvenā priekšrocība ir to cena (līdz pat divām reizēm lētāk par lentveida pamatiem

Skrūvpāļu pamati

Priekšrocības - līdzās augstai nestspējai skrūvpāļiem piemīt daudz priekšrocību, salīdzinot ar tradicionālo dzelzsbetona pamatu, piemēram:

  • lētākas izmaksas;
  • maksimāli īsi montāžas termiņi;
  • nav nepieciešami zemes darbi, tiek saglabāti apstādījumi;
  • iespējama būvniecība uz jebkuriem apvidus reljefiem un gruntīm;
  • iespēja veikt papildus piebūves pie esošiem objektiem, saglabājot nestspēju un konstrukcijas veselumu;
  • montāžas darbi iespējami visos gadalaikos.

Cena: viens urbpālis ar montāžu 2.5m (89mm diametrs, 3.5mm metāla biezums - 135 Eur + PVN / gab (cenā nav iekļauti transporta izdevumi). Katrs papildus urbpāļa metrs 25 EUR + PVN;