Grīdas

Bruģēšana

Bruģis ir dabai draudzīgs materiāls, tas ir izturīgs, viegli kopjams un padarīs tavu māju krietni pievilcīgāku.

Domus būve gadu laikā ir uzkrājusi pieredzi un zināšanas, tāpēc atradīsim tev piemērētoko risinājumu - izvēlēties atbilstošāko bruģa formu, materiālu un krāsu.

Turklāt, nepieciešamības gadījumā, izveidosim skaistu bruģakmens rakstu un apzaļumosim teritoriju.

Betonešana

  1. Industriālā grīda - virsma, uz kuras visbiežāk tiek novietota traktortehnika, ražošanas iekārtas un izejmateriāli- vairāk piemērotas tādām telpām kā angāri, noliktavas, stāvvietas, ražotnes un auto servisi.
  2. ESTRICH tehnoloģijas grīdas - ekonomisks risinājums dzīvojamām telpām, renovācijām, garāžām, telpām kur nav paredzēts ievietot smagu tehniku vai iekārtas. Vizuāli ESTRICH grīda būs tādi pati kā industriālā grīda.
  3. Dzelzbetona pēdas
  4. Lentveida pamatus - dzelzsbetona konstrukcijas, kuras izvietojam pa visu mājas perimetru zem visām nesošajām sienām. Piedāvājam gan monolītos gan saliekomos lentveida pamatus.

Betonējot saviem spēkiem:

Virspusēji skatoties betonēša var šķist viegls process, taču būtiski ir labi sagatavoties darbam un ievērot nianses.

1.Pirms betonēšanas kārtīgi sagatavojies

Būtiskākais betonēšanas darbu posms ir sagatavošanās darbi. Lielā mērā cik kvalitatīvi būs sagatavota grīdas pamatne, tik kvalitatīva būs grīda. Būtiski ir sarēķināt nepieciešamo krīdas slodzi (cik smaga tehnika/iekārtas tur atradīsies. Vidēji grīdai ir nepieciešams 15cm biezs šķembu slānis, kam seko 5cm biezs smilšu slānis - svarīgi to ir kārtīgi noblietēt! Pa virsu jāizvieto siltumizolācijas un gidroizolācijas slānis, kā arī armatūras siets. Gadījuma, ja telpa ir liela, būtu nepieciešams izveidot deformācijas šuves.

2.Sagatavo kvalitatīvu maisījumu

Ļoti būtiski ir sagatavot pareizu betona konsistenci. Ja iepriekš nav bijusi pieredze betonēšanas darbos, iesākām betona maisījumu pasūtīt no kāda betona ražotāja gatavu maisījumu

3.Pārliecinies par laika apstākļiem

Betonējot āra apstākļos ļoti būtiski ir, lai betonētais laukums nesalītu. Tehnoloģijas atļauj betonēt gan augstos laika apstākļos (pievienojot pretsala piedevas) gan karstos, taču pārmērīgi augsts vai karts laiks var traucēt betona žūšanai. Ideāli ir 10-20 grādi.

4.Kārtīgi izlīdzini grīdu

Pēc betona ieklāšanas grīda būs nelīdzena. Vispirms virsmu nepieciešams izmērīt ar lāzernivelieri un tad izmantot īpašu iekārtu betona virsmas izlīdzināšanai. Ja tāda iekārta nav pieejama, grīdu var nolīmeņot ar plastmasas vadulām. Iespējams izmantot arī ģipškartona  plākšņu profilus.

Ja vēlas grīdu spīdīgu un ļoti gludu, to var noslīpēt, iekārtas grīdas slīpēšanai (helikopterus) atradīsi populārākajos būvtehnijas nomas punktos.

5.Nogaidi

Betona grīda savu maksimālo stingrību sasniedz tikai pēc 30 dienām. Par to var staigāt, taču vēlams neizvietot smagu tehniku vai iekārtas.